0 pkt w Kotli i - 3pkt za Siciny!

Niestety poprzedni tydzień nie przyniósł sympatykom Iskry powodów do radości. Wyniki naszej drużyny są niestabilne. Przed 9 kolejką po 2 zwycięstwach i remisie mieliśmy większe oczekiwania wobec spotkania ze Zrywem Kotla. Zamiast tego pogrom plus informacja o odebraniu 3 pkt za mecz w Sicinach.

Wysoka porażka w Kotli!

Zryw Kotla - Iskra Droglowice 8:1

Można śmiało stwierdzić że to było najgorsze spotkanie w wykonaniu naszej drużyny w tym sezonie. Po remisie z Odrą Chobienia i dwóch zwycięstwach, w Sicinach(weryfikacja VO dla Victori) oraz u siebie z Czerniną wydawało się nasz zespół powoli wychodzi z kryzysu a lepsze wyniki będę kwestią czasu. I nie chodzi tutaj o zdobyte pkt ale przede wszystkim organizację zespołu, styl gry i zaangażowanie. Po słabym rozpoczęciu sezonu wreszcie widzieliśmy dobrze funkcjonującą drużynę która jest w stanie rywalizować o pełną pulę z każdym przeciwnikiem w lidze.

Niestety! w niedziele znów pojawiły się przeszkody. Do meczu ze Zrywem przystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie. Kontuzje, absencje za kartki a przede wszystkim osobiste sprawy zawodników znacznie uszczupliły kadrę na mecz z Kotlą. Problemy kadrowe oczywiście nie były żadnym alibi dla naszego zespołu.Nie ma co tłumaczyć kiepskiej postawy i tak wysokiej porażki w Kotli, ponieważ drużyna Zrywu była o klasę lepsza na boisku i bezlitośnie wykorzystała wszystkie nasze słabości. Od pierwszego gwizdka gospodarze kontrolowali przebieg gry, natomiast w poczynaniach piłkarzy z Droglowic pojawiało się sporo niefrasobliwośći. Efektem tego były szybko stracone bramki. Indywidualne błędy w kryciu i po 15 minutach przegrywamy 2:0. Na domiar złego chwilę pózniej kontuzji kolana po niefortunnym upadku doznał Kamil Mochol. Po tym kiepskim rozpoczęciu meczu obraz gry naszej drużyny się nie zmienił a Zryw urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki.Honorową bramkę dla Iskry w 35 minucie strzelił Daniel Wiśniewski po podaniu Daniela Bodzio.

-3 pkt

Przed 9 kolejką klub otrzymał od OZPN informację odnośnie weryfikacji wygranego meczu z Victoria Siciny. Zarejestrowany zawodnik nie posiadał dokumentu potwierdzającego tożsamość , w związku z tym odebrano Iskrze 3 pkt. Zarząd będzie interweniował w tej sprawie. Wierzymy że ostatecznie wszystko wyjaśni się na korzyść naszej drużyny.

Trudny i nieprzyjemny tydzień za nami. Jako wierni fani dalej wspieramy naszą drużynę. Mamy nadzieję że Iskra wyciągnie wnioski z meczu w Kotli i szybko podniesie się po wysokiej porażce. A widmo spadku nie będzie zaglądać w okna. Kamilowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Drużyna musi pamiętać że każdy mecz w lidze jest ważny i w każdym meczu trzeba walczyć o punkty.Trzymamy dalej kciuki za Iskierkę zwłaszcza w tym trudnym okresie i wierzymy że niedługo będziemy mieli więcej powodów do radości.